0311 mydictate
0311 mydictate2

MyDictate

Cena vč. DPH:9990,00 Kč
Sleva
Cena / kg:
Lze žádat o příspěvek od státu s podmínkou
 

Program MyDictate byl vyvinut jako účinný doplněk a nadstavba programu MyVoice s cílem umožnit plnohodnotný hlasový diktát do počítače – tj. psaní textu pomocí hlasu bez nutnosti použít klávesnici PC.

Při vývoji programu byl brán hlavní zřetel na handicapované osoby, které nemohou používat ruce. Výhody diktovacího programu však jistě ocení i další, kteří musí často zadávat text do počítače a přitom nejsou příliš zruční v rychlém psaní na klávesnici.

Vzhledem k primárnímu určení byla zvolena strategie diktování po jednotlivých slovech, mezi kterými je třeba vždy udělat krátkou pauzu. Tato strategie má dvě základní výhody:
1) Umožňuje okamžitě hlasem provádět opravy v případě chybně rozpoznaných nebo stejně znějících slov.
2) Zvládá diktování s obrovským slovníkem (který je pro češtinu nutností) i na běžné výpočetní technice.

K programu doporučujeme zakoupit kvalitní mikrofon - např.: Mikrofon Olympus ME- 31. K tomuto mikrofonu je zapotřebí pro připojení do počítače USB zvuková karta. Abychom vám ulehčili život, součástí dodávky je prověřená zvukovka SB AXAGO ADA-10 USB2.0. Cena kompletu je 3.640,- KČ.

Hlavní rysy programu jsou následující:
  • Program umožňuje diktování všem osobám, které jsou schopny dobře vyslovovat a zároveň očima sledovat dění na obrazovce počítače.
  • Diktovat je možné do libovolného programu běžícího pod operačním systémem Windows XP CZ ( Windows 2000 ) do místa, kde je umístěn kurzor.
  • Diktovat je nutné po jednotlivých výrazech, nikoli plynulou řečí. Program je pro tento účel vybaven rozsáhlým slovníkem čítajícím přes 525 000 nejfrekventovanějších českých slov a výrazů (např. zkratek, uživatelských frází, apod.)
  • Slova a výrazy, které nejsou obsaženy ve slovníku, je možné nadiktovat po jednotlivých znacích a následně je hned doplnit do slovníku, a to vše opět za použití hlasových povelů (bez nutnosti dotýkat se klávesnice).
  • Program MyDictate je standardně vybaven mužským a ženským hlasovým profilem. Navíc si může uživatel programu MyDictate vytvořit vlastní hlasový profil na základě namluvení předepsané skupiny výrazů. Použitím tohoto adaptovaného profilu se pak minimalizuje možnost nepřesného rozpoznání vyřčených výrazů. Tato možnost může velmi pomoci zejména lidem s mírnou vadou řeči.
  • V případě nepřesného či nejednoznačného rozpoznání vyřčeného výrazu lze jediným povelem provést náhradu vybráním z podobných slov, které program automaticky nabídne.
  • Hlasem lze provádět i složitější editaci nadiktovaného textu s využitím široké skupiny připravených editačních povelů (např. VYBER_PŘEDCHOZÍ_SLOVO, VYMAŽ_SLOVO, KURZOR_NA_KONEC…).

Program MyDictate lze používat samostatně anebo v součinnosti s programem MyVoice, který umožňuje universální hlasové ovládání PC. Pro nové i stávající uživatele programu MyVoice, kteří budou chtít využívat i schopností programu MyDictate, bude dodávána upravená verze MyVoice umožňující součinnost obou programů.

K prvním uživatelům programu MyDictate patří Dita Horochovská viz. blog a Jiří Zeman (pracovník Nejvyššího správního soudu a student práv).

Jaké jsou minimální systémové požadavky?
Procesor : Intel kompatibilní o frekvenci větší než 1.5 GHz
Operační paměť : 1GB, 2GB pro Windows Vista
Místo na disku : nejméně 40 MB volného místa
Operační systém : Windows 2000, Windows XP, Vista
Zvuková karta : kvalitní 16 a více bitová (neměla by být integrována na základní desce), zvukové karty notebooků většinou vyhovují, doporučujeme i-tec USB Stereo HEADSET HS-741, obsahující zvukovou kartu
Mikrofon : vyšší kvality, doporučujeme náhlavní typ USB se sluchátky a mikrofonem ( i-tec USB Stereo HEADSET HS-741), krajně nevhodný je naopak tzv. tyčkový typ
Monitor: rozlišení 1024x768

Jaké jsou doporučené systémové požadavky?
Procesor : Intel Core 2 Duo
Operační paměť : 2GB
Místo na disku : nejméně 100 MB volného místa
Operační systém : Windows XP, Windows Vista
Zvuková karta : kvalitní 16 a více bitová, např. ST-LAB PCI-SCCME8738 (neměla by být integrována na základní desce), zvukové karty notebooků většinou vyhovují
Logitech mikrofon Mikrofon vhodný pro práci s programy MyVoice a MyDictate.
USB Microphone poskytuje skvělou kvalitu za skvělou cenu.
Díky technologii plug and play umožnuje snadnou instalaci a díky snadnému ovladání je vhodný pro široké spektrum uživatelů.

Popis vlastností mikrofonu:
• šířka pásma 100 Hz - 16 kHz
• funkce potlačení šumu
• čistý digitální zvuk
• podsvícený vypínač
• Windows® and Mac® kompatibilní, připojení přes rozhraní USB

Lze žádat o příspěvek od státu s podmínkou příjmu nižšího než osminásobek platu