Kompenzační pomůcky jsou technické prostředky nahrazující určitou tělesnou či smyslovou nedostatečnost. Ukazuje se, že je nutné, anebo velmi vhodné poskytnout jejich uživatelům další servis, a to zejména v oblasti poradenství, optimalizace výběru zařízení, individuální konfigurace zohledňující konkrétní osobní možnosti a potřeby konkrétního klienta a zaškolení v jejich obsluze. Takový komplexní přístup významně zlepšuje využívání pomůcek a přináší i větší užitek samotnému uživateli takového zařízení.

Rádi vás přivítáme v našem středisku, kde si můžete vyzkoušet většinu námi nabízených pomůcek. Také vám zde formou konzultace poradíme, jaké pomůcky jsou pro vás nejvhodnější. Využijte našich mnohaletých zkušeností a navštivte nás v našem středisku v areálu TOS Olomouc, Tovární 1180/30 nedaleko olomouckého Hlavního nádraží. První hodina konzultace je zcela zdarma!
Vaši návštěvu si předem dohodněte telefonicky (777 600 819) a nebo e-mailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Těšíme se na vás!

V následujícím textu si můžete vybrat doporučenou pomůcku podle způsobu a stupně vašeho postižení.
Doporučené postupy vychází z našich dlouholetých praktických zkušeností, ale u konkrétních klientů se mohou lišit a proto je vždy nutné posuzovat výběr vhodných pomůcek přísně individuálně.

Vyberte způsob a stupeň postižení:

A - Tělesné postižení
B - Mentální postižení
C - Narušené komunikační schopnosti
+ Speciální nabídka pro ALS