Nebyl vybrán žádný obrázek
Nebyl vybrán žádný obrázek
Nebyl vybrán žádný obrázek
Nebyl vybrán žádný obrázek
Nebyl vybrán žádný obrázek
Nebyl vybrán žádný obrázek
Nebyl vybrán žádný obrázek

Laserové ukazovátko

Cena vč. DPH:990,00 Kč
Sleva
Cena / kg:
 

Pomůcka pro alternativní komunikaci vhodná pro nemluvící lidi s omezenými motorickými schopnostmi (typicky: ALS, Rettův syndrom, DMO...).
Pomůcka je určena pro komunikaci pomocí pohybů hlavy, kdy člověk s postižením pomocí polohovatelného laserového ukazovátka umístěného na hlavě (podobně jako čelovka) postupně vybírá písmena (nebo symboly) na standardní (vytištěné) komunikační tabulce.  Ukazovat lze na tabulce s písmeny, symboly ale i na předměty v okolí, na slova v textu atp.

Dodáváme společně se dvěma komunikačními tabulkami: redukovaná abeceda a 36 jádrových slov.
Video: https://youtu.be/wkqD1bWAVR0 

Na rozdíl od standardního laserového ukazovátka, které se obvykle drží v ruce je tato pomůcka umístěna na hlavu uživatele, který malými pohyby hlavy ukazuje na písmena nebo obrázky na komunikační tabulce a nebo na předměty ve svém okolí.
Uživatel může komunikovat pomocí kombinované tabulky složené z písmen i obrázků, na kterých je znázorněn potřebný počet jádrových slov, pomocí kterých lze rychle vyjádřit základní sdělení. Kromě písmen redukované abecedy najdete na písmenné tabulce mezeru pro oddělení slov, tečku pro ukončení věty, symboly pro slova Ano a Ne a také diakritická znaménka - háček a čárku.
Ke komunikaci lze využít i elektronické tabulky - například aplikaci GoTalk NOW na tabletu iPad. Zde vybírá označené buňky osoba, se kterou nemluvící uživatel komunikuje.
Laserové ukazovátko je jednoduchá pomůcka pro alternativní komunikaci, která může mnohým lidem usnadnit život. Může být také dobrým mostem k pokročilejším systémům komunikace.