0304 symwriter
SymWriter14
SymWriter25
SymWriter313

SymWriter 2 (1 PC)

Cena vč. DPH:5445,00 Kč
Sleva
Cena / kg:
 
Varianty produktu
Vyberte z rozbalovacího menu jednu z licencí: 1PC - pro instituci, multilicence - pro neomezený počet PC, rodina - pro domácí použití

AKTUÁLNĚ:
Aktualizace Symwriter a InPrint s novými symboly ke koronavirové epidemii a některými opravami jsou ke stažení zde: https://www.widgit.com/cz/support/index.htm. 
POZOR- aktualizace je pro Symwriter 2. Pokud ještě používáte Symwriter verze 1 a nechcete zatím zdarma přejít na Symwriter verze 2, nestahujte si ani zkušební verzi InPrint, jinak by se Symwriter 1 odinstaloval.

Přidejte se do facebookové skupiny InPrint a Symwriter, ve které si uživatelé sdílí své zkušenosti a nápady a kde najdete aktuální informace o těchto programech.

Nyní je dostupná nová verze Symwriter 2. Ve ní se například značně zjednodušilo vkládání obrázků a fotografií, je možno jednotlivé symboly ohraničit rámečky, jednoduše si nastavit výchozí symbol pro dané slovo, takže se příště zobrazí jako první. Ugrade na SymWriter 2 je zdarma a provede se automaticky po spuštění instalace bez ztráty vašich dat.  Nejnovější verzi programu stáhnete na https://download.widgit.com/symwriter/?lang=cz 

SymWriter nebo In Print? Pod tímto odkazem naleznete srovnání obou aplikací.

Ceník Symwriter

Typ licence cena s DPH
  1 PC 5 445
  1 PC - sleva pro rodinu 3 600
  5 PC 12 342
10 PC 18 392
15 PC 22 022

Licence je elektronická- vše se vyřídí emailem, není tedy účtováno poštovné.

Organizace, které potřebují instalovat na více PC nebo místech - kontaktujte nás nabídneme vám speciální ceny!

Možnosti programu:
1. Psaní s podporou symbolů
2. Psaní pomocí výběru z předpřipravených mřížek a tlačítek

1. Psaní s podporou symbolů
Symwriter funguje jako jednoduchý textový editor, v němž se ovšem při psaní textu automaticky objevují symboly. Ty se zobrazí rovnou nad napsané slovo v textu. Je však možno je použít jenom jako podporu pro uživatele, kteří se učí psát - v okně se objevuje text, ale symboly se zobrazují pro kontrolu v postranním panelu, takže uživatel vidí smysl toho, co napsal. Pro uživatele, kteří nepíší na běžné klávesnici, lze využít klávesnice na obrazovce s principem skenování, takže ji lze ovládat jedním spínačem.
Program lze také využít např. k přípravě textů a pomůcek s podporou obrázků ("obrázkové čtení" jak je známe např. z časopisu Mateřídouška).

Příklady činností, pro něž lze použít psaní s podporou symbolů:
a) Věty se symboly - podpora pro rozvoj mluvené řeči

b) Zpracování písniček s podporou symbolů

c) Zpracování různých materiálů pro uživatele sociálních služeb, kteří mají problémy s porozuměním řeči či psanému textu

2. Psaní pomocí výběru z předpřipravených mřížek a tlačítek
Symwriter zjednodušuje psaní výběrem z předem připravených mřížek a tlačítek. Ty mohou být vytvořeny pomocí symbolů, textu nebo kombinace obojího. To znamená, že program umožňuje psát prostřednictvím symbolů či připravených slov těm, kdo sami nepíšou. Program obsahuje několik ukázkových prostředí s připravenými mřížkami či tlačítky, ale uživatelé si jich mohou vytvořit tolik, kolik sami chtějí.

Příklady činností, pro něž lze použít výběr z předpřipravených mřížek:
a) Vytváření vět ze symbolů či slov
b) Výukové či komunikační činnosti

Doporučená konfigurace počítače:
Windows 2000 (s nainstalovaným Service Packem 4 nebo vyšším), XP, Vista
Pentium procesor (800MHz min, Pentium 4 nebo vyšší, doporučeno min 1Ghz)
256Mb RAM min, doporučeno 512MB nebo vyšší a zvuková karta
650Mb místa na pevném disku
Minimální rozlišení 1024x768 (podporuje širokoúhlé rozlišení)

Doplňkové služby
Jako další službu vám můžeme nabídnout základní školení pro tento program a to buď formou osobní konzultace - maximálně pro 2 osoby - v naší kanceláři (Wellnerova 1, Olomouc) a nebo i přímo u vás v organizaci na vašich počítačích - maximálně pro 8 lidí. Na větším počtu se lze domluvit za příplatek.
Cena školení je 800,- KČ / hod. včetně DPH. Délka školení je 4 - 8 vyučovacích hodin, dle vámi požadovaného rozsahu. K celkové ceně školení je nutné připočítat režii (cestovné + ubytování, jen v případě velkých vzdáleností od Olomouce). Platba bankovním převodem,na fakturu se splatností.

Je možné koupit jen klíč k elektronické verzi. Aktuální verzi programu si stáhnete zde a poté aktivujete zakoupeným klíčem, který vám pošleme na váš email.
Na stejném odkazu najdete také manuály a návody na instalaci.
Nejnovější verze programu je aktualizovaná asi o 4000 nových symbolů.

Nejnovější verzi programu stáhnete na https://download.widgit.com/symwriter/?lang=cz 

Z
kušební verzi na 21 dní můžete stáhnout zdehttps://www.widgit.com/cz/support/symwriter/trial.htm

Manuál k programu Symwriter 2 je součástí každého nainstalovaného programu i zkušební verze (na úvodní obrazovce), lze si ho ovšem také stáhnout zde: https://download.widgit.com/docs/cz/csw/2.3/manual-symwriter-2.pdf
Na stejném místě najdete také instalační listy.

Informace k licencím:
Licence jsou určeny pouze pro instalace softwaru na určený počet počítačů na jednom geografickém místě. Geografické místo je pro této účel klasifikováno jako budovy, které jsou součástí stejné organizace a do vzdálenosti 5 km od sebe.
Licence jsou k dispozici pro instalaci na jednotlivé počítače nebo na více počítačů (5, 10,15 atd.) na jednom místě. Počet licencí lze kdykoli navýšit, obvykle o rozdíl v ceně mezi novou licencí a aktuálně drženou licencí.
Jedinou výjimkou z omezení jednoho místa je použití licence na osobním domácím počítači učitele nebo pracovníka, pokud má organizace k dispozici zakoupené licence pro daný produkt. Pokud má organizace zakoupenou pouze jednu licenci, pro umožnění domácího použití je nutné zakoupit další licence. Používání softwaru je pak možné pouze pro přípravu materiálů na místo výkonu práce. Instalace na domácí počítač je legální pouze v době, kdy je osoba zaměstnána v dané organizaci.
Nový program nejen pro alternativní komunikaci od britské firmy Widgit. Program je plně lokalizován pro češtinu, obsahuje přes 8 000 symbolů WLS (Widgit Literacy Symbols), k nimž je přiřazeno cca 20 000 českých slov a slovních spojení. Součástí programu je také 1 500 obrázků Widgit (cliparty a fotografie). Menu programu je v češtině. Součástí programu je kvalitní český syntetický hlas pro hlasový výstup.

Možné problémy s programem

Pokud se vám v roce 2021 přestaly náhle při psaní objevovat symboly, používáte zastaralou verzi Symwriteru 1. Možná řešení:

1) Přejít na Symwriter 2 (upgrade je pro dosavadní uživatele zdarma a nový program bude fungovat se starým klíčem). Program je v nové podobě vylepšený a má řadu nových rysů, modernější podobu i více symbolů, snadnější vkládání fotografií, ukládání do pdf apod. Jeho vzhled je ale trochu jiný, stejně tak i ovládání některých funkcí, je tedy třeba si ponechat trochu času na seznámení s ním. Některé materiály vytvořené v Symwriteru 1 mohou také mít v Symwriteru 2 mírně změněné formátování, takže je třeba je upravit. O žádné materiály ale upgradem nepřijdete. Odkaz na stažení Symwriteru 2 najdete zde.

2) Aktualizovat si stávající verzi Symwriter 1 na nejnovější. Toto řešení doporučujeme jen v případech, kdy z nějakého důvodu potřebujete zůstat u Symwriteru 1, byť třeba přechodně - Symwriter 1 ale nebude již nadále podporován, aktualizován. Vhodné řešení to může být v případě, kdy si například chcete před započetím práce se Symwriterem 2 převést vytvořené materiály do pdf nebo jpg, abyste měli zaručenou jejich původní podobu. V případě zájmu o starou verzi nám prosíme napište na náš mail.

Symwriter - materiály ke stažení

Symwriter - materiály ke stažení

Ti, kdo si zakoupili program Symwriter, mohou využít možnosti stáhnout si a používat některé materiály, které jsme v tomto programu vytvořili. Prozatím se jedná o dokumenty swdoc, vytvořené v programu. Po stažení si dokumenty uložte do složky Dokumenty/Widgit/Symwriter - měly by se pak objevit mezi ostatními dokumenty v nabídce. Pokud byste chtěli sdílet s ostatními i některé své materiály, pošlete nám je, na web je přidáme.

Můžete si také přečíst, jak program využívají například ve škole Na rovině.

Soubory ke stažení - Příběhy Svět kolem nás (možno otevřít pouze v programu Symwriter)

NádražíNádraží

ObchodObchod

KouzelníkKouzelník

PoštaPošta

HasičiHasiči

HoryHory

MořeMoře

MuzeumMuzeum

TrhTrh

ParkováníParkování

SportSport

SoudSoud

Čistota městaČistota města

BezpečnostBezpečnost

LetadloLetadlo

VlakyVlaky

MěstoMěsto

ParkPark

Cesta MHDCesta MHD

Básničky a písničky ke stažení

Básničky a písničky ke stažení
V Symwriteru vytvořené básničky a písničky. Po stažení si dokumenty uložte do složky Dokumenty/Widgit/Symwriter - měly by se pak objevit mezi ostatními dokumenty v nabídce. Pokud byste chtěli sdílet s ostatními i některé své materiály, pošlete nám je, na web je přidáme.
Soubory lze otevřít pouze v programu Symwriter.

Soubory ke stažení - Básničky a písničky vytvořené v Synwriteru

Byl jeden domečekByl jeden domeček

Ham, ham, to si dámHam, ham, to si dám

Had leze z díryHad leze z díry

Kočka leze dírouKočka leze dírou

Pásla ovečkyPásla ovečky

Vašek PašekVašek Pašek

VláčekVláček