lets_play_math1
lets_play_math2

Let´s Play Math (1PC)

Cena vč. DPH:1490,00 Kč
Sleva
Cena / kg:
 
Varianty produktu
Vyberte z rozbalovacího menu jednu z licencí: 1PC - pro instituci, multilicence - pro neomezený počet PC, rodina - pro domácí použití

Let´s Play Math je anglicky namluvený výukový a vzdělávací program zaměřený na poznávání základů matematiky na úrovni prvního stupně základní školy, který výchází ze své české předlohy - z programu MÉĎA POČÍTÁ. Program je vhodný pro jazykové školy, kde žáci i pedagogové ocení jeho přednosti: zábavný přístup k matematice kombinovaný s výukou angličtiny.
Program je namluven rodilým mluvčím, kanaďanem Johnem Turkem.

Program je rozdělen do čtyř kapitol a celkem obsahuje 43 úkolů, z nichž mnohé mají více variant.

První kapitola Úvod do matematiky – je zaměřena na rozvoj matematické představivosti, logického a abstraktního myšlení. Probírá se zde výběr prvků podle hlasového pokynu, pojmy největší, nejmenší a stejné i řazení předmětů dle velikosti a množství.

Ve druhé kapitole Poznávání čísel - se začíná pracovat s čísly do deseti. Základem této kapitoly jsou rozklady čísel, určování vztahu mezi číslem a množstvím, poznávání menších, větších a stejných čísel a sestavování číselných řad.

Kapitola Počítání je zaměřena na nácvik sčítání a odčítání. Pro pochopení rovnic je zvolen postupný přechod od sčítání množství s využitím rozkladů. Pro pokročilejší počtáře jsou připraveny rovnice se třemi prvky a sestavování matematických řad.

Kapitola Hry obsahuje jednoduché hry zaměřené na procvičení sčítání a odčítání, ale lze si vyzkoušet i placení dolary, spojením číselné řady nakreslit obrázek či projít bludištěm, nebo vypátrat správný obrázek na základě výroků vyřčených počítačem.

Samozřejmostí programu je jeho snadné ovládání (i jednou či dvěma klávesami), jednoduché nastavení úrovně obtížnosti (počítání do tří, do pěti, do deseti, s nulou, bez nuly, …), pomocné dokončení úkolů, jednoduché a přitom pestré prostředí (stovky obrázků a desítky zvuků), nechybí zde krátké a veselé animace i odměna za správné vyřešení úkolů.

Program je multimediální, je vytvořený pro Windows 95 a vyšší. S tím souvisí i vyšší nároky na vybavení počítače. Doporučujeme počítač PC / Pentium 90 a lepší / 600 MB na pevném disku / 16 MB paměti RAM (lépe 32) / zvukovou kartu / CD-ROM mechaniku / reproduktory / grafickou kartu s více než 256 barvami a rozlišením 800x600 bodů.

Za spolupráci na přípravě programu děkujeme Johnu Turkovi.