0299 boardmaker 5
0299 boardmaker 4
0299 boardmaker 1
0299 boardmaker 2

BoardMaker (instituce)

Cena vč. DPH:10400,00 Kč
Sleva
Cena / kg:
 
Varianty produktu
Vyberte z rozbalovacího menu jednu z licencí: 1PC - pro instituci, multilicence - pro neomezený počet PC, rodina - pro domácí použití

Boardmaker je program firmy Mayer-Johnson pro zhotovování a tisk komunikačních tabulek pro osoby, které se nemohou dorozumívat mluvenou řečí. Jedná se o jeden z nejrozšířenějších programů v oblasti alternativní komunikace ve světě, v základní verzi obsahuje kolem 4 500 barevných symbolů PCS ze všech oblastí. Obsahuje i některé specifické české symboly (např. Mikuláš). Program lze kromě výroby komunikačních materiálů využít také pro zhotovování nejrůznějších pomůcek (např. pro výuku, logopedii). Databáze symbolů je přeložena do češtiny, k dispozici je český manuál, menu programu je v angličtině. Ovládání je jednoduché. Do programu lze vkládat další obrázky či fotografie, skládáním existujících symbolů lze také vytvářet symboly nové dle vlastních potřeb. Symboly lze doplnit textem, barevně zvýraznit (ohraničení či plocha obrázku). Lze upravovat velikost a počet symbolů na ploše.  

V prodeji jsou také dodatky k programu (Addendums). Verze 6 již v sobě obsahuje Addendum 2008 (viz.níže)!
Addendum 2000-2012 - obsahuje dalších cca 7 000 symbolů, které lze doinstalovat do programu Boardmaker verze 6. Boardmaker se všemi dodatky může tedy obsahovat takřka 10 000 symbolů.
Addendum 2000-2012 lze koupit samostatně za 3.200,- KČ a nebo společně s programem Boardmaker za výhodnější cenu: 13.400,- KČ.

Trial verzi programu si můžete stáhnout zde

Licence programu Boardmaker je vázána na CD. Program můžete mít nainstalován na více počítačích, ale pracuje pouze s vloženým CD.
Zahraniční držitel licence programu má striktní pravidla ohledně poškození CD. V případě ztráty CD neposkytuje žádnou slevu a je nutné program znovu zakoupit za plnou cenu. 
Za náhradní CD (za poškozené, které musíte vrátit) firma účtuje (včetně poštovného) 4.400,- KČ.
Fakturu za výměnu včetně poštovného obdržíte od nás v českých korunách.

Doplňkové služby
- V případě, že si nebudete vědět rady s tvorbou komunikačních tabulek, můžeme vám je vytvořit a vytisknout i  zalaminovat a to na základě vámi poskytnuté slovní zásoby a struktury (kategorizace). Před tiskem budete vyzváni k odsouhlasení provedené práce a k případným korekturám. 
První hodina editace je zdarma, další práce je zpoplatněna od 200,- KČ/hod (vždy smluvní, vámi odsouhlasená cena + platba bankovním převodem,na fakturu, na základě výkazu provedené  práce). Cena za tisk a laminaci bude za režijní náklady (Oboustranný barevný tisk včetně laminace za cca 50 KČ). Tato nabídka platí i v tom případě, že nevlastníte program Boardmaker. Lze se domluvit i na poskytnutí podkladů pro tisk a to ve formátu PDF  a nebo jako datový soubor pro Boardmaker.
- Jako další službu vám můžeme nabídnout základní školení pro tento program a to buď formou osobní konzultace - maximálně pro 2 osoby - v naší kanceláři (Wellnerova 1, Olomouc) a nebo i přímo u vás v organizaci na vašich počítačích - maximálně pro 8 lidí. Na větším počtu se lze domluvit za příplatek.
Cena školení je 800,- KČ / hod. včetně DPH. Délka školení je 4 - 8 vyučovacích hodin, dle vámi požadovaného rozsahu. K celkové ceně školení je nutné připočítat režii (cestovné + ubytování, jen v případě velkých vzdáleností od Olomouce). Platba bankovním převodem,na fakturu se splatností.

Návod, jak nastavit český skript a českou databázi v programu Boardmaker - menu programu ovšem zůstane v angličtině. 
a) V menu programu 
  1. Nahoře v menu kliknout na položku Text 
  2. Kliknout na Font 
  3. V tabulce fontů najít šipkami v okénku Skript položku Středoevropský 
b) Ve vyhledávači symbolů 
  1. Otevřít Symbol Finder (vyhledávač symbolů- otvírá se obličejíkem)
  2. Kliknout na ikonku Symbol Finder Settings (ve vyhledávači ikonka vlevo – 2 kolečka a u nich pomlčka)
  3. V políčku Line 1 Language nastavit Czech, Line 2 Hidden, Search Language: Czech
  4. Kliknout na tlačítko Language Settings
  5. U okénka First choose the Language najít šipkou Czech
  6. Kliknout na Modify Chosen Language
  7. Kliknout na Choose Font
  8. V tabulce fontů najít šipkami v okénku Skript položku Středoevropský
  9. Kliknout na OK

Novinky

0076 bigtrack 2
BigTrack - wireless
3990,00 Kč
Nebyl vybrán žádný obrázek
Hrátky s čísly
696,00 Kč
Nebyl vybrán žádný obrázek
QuickTalker - Sada
13600,00 Kč

Doporučené produkty

Nebyl vybrán žádný obrázek
HandCubeKeys
18990,00 Kč
Nebyl vybrán žádný obrázek
Hrátky s čísly
696,00 Kč
B1
Brepta pro android
900,00 Kč

Aktuality

Snap Scene - aplikace pro podporu AAK
- aplikace pro iOS (iPad) a Windows
- slouží pro vytváření interaktivních scén
- k dispozici je i free verze pro 10 scén