Optimální komunikační prostředek je počítač (Dotykové technologie), notebook, nebo tablet (UKT, tablety) s využitím sofistikovanějších systémů s podporou obrázkové i textové komunikace (GoTalk NOW, Grid3, Grid for iPad, Grid Playe, Snap Core Firstr). V případě velmi dobrých motorických schopností je možné plně využít dotykové technologie a vybírat obrázky a sdělení dotykem na obrazovku.
Jako další možnost se nabízí využít přenosné tabulkové víceúrovňové komunikátory s hlasovým výstupem (některý  z  řady komunikátorů GoTalk nebo SuperTalker). Konkrétní komunikátor zvolte podle potřeb, motorických schopností  a úrovně slovní zásoby uživatele. Dále můžete použít lehké přenosné komunikátory (TalkTrack Plus, StepPad), nebo pomůcky bez hlasového výstupu (Osobní komunikační kniha, Velká komunikační kniha). Pro použití ve škole nebo doma se nabízí celá řada dalších komunikátorů (Story Sequencer, Foto album A5, Interaktivní nástěnka atp.).
Pro tvorbu obrázkových komunikačních tabulek, komunikačních knih a kartiček, či obrázku pro vybraný komunikátor můžete využít programy Altík In Print nebo Boardmaker. Pro nácvik a podporu komunikace lze využít program SymWriter.

Z našich řešení na klíč můžeme doporučit:
- Speech Mate TAB (Android): od 5.000,-
Snap TAB (Apple iOS): 15.900,-
Snap Surface GO (Windows): 21.900,-
- GoTalk TAB (Apple iOS): 17.900,-
Grid TAB (Apple iOS): 24.900,-
Grid Suface GO (Windows):  32.900,-
Grid Surface PRO (Windows): 47.900,-