Speciální počítače AIO (vše v jednom =  AIO = All-In-One)

Jedná se o velmi elegantní, progresivní a levné řešení pro ty, kteří chtějí mít počítač vybavený dotykovou obrazovkou. Tyto počítače jsou integrované přímo do monitoru, takže vám pod stolem nezavazí žádná další skříň a kabeláž je většinou omezena jen na napájecí šňůru (počítače lze dodat i s bezdrátovou klávesnicí a myší). Počítač v monitoru je dostatečně robustní a stabilní, takže i při silnějších dotycích nehrozí žádné kývání, posouvání a pády.
Aktuální nabídka počítačů "vše v jednom" se neustále mění a doplňuje, proto se mohou konfigurace i ceny jednotlivých aktuálních modelů lišit – odkaz na eshop.
Sestavíme vám návrh na počítač včetně potřebných aplikací podle vaších představ, v případě vašeho přání vám počítač kompletně nainstalujeme a přípravíme pro okamžité použití.


Stolní počítače (desktopy) a notebooky

V současné době se lze u stolních počítačů dostat s cenou k deseti tisícům a to včetně operačníhoo systému. Tato cena však odráží některé nedostatky (integrovaná a méně výkonná grafika, menší harddisk, slabší výkon procesoru). Slušný počítač lze v současnosti pořídit do 15.000,- Kč. Takový počítač obsahuje výkonný značkový procesor, výkonnou neintegrovanou grafickou kartu, větší pevný disk, čtečku i vypalovačku CD/DVD. Výkonější počítače pro běžné použití stojí v současnosti kolem 20 tisíc korun a jejich cena odráží jednak kvalitu a také výkon jednotlivých komponent.
V případě, že máte  zájem o PC sestavu, zkuste zformulovat svoje požadavky na PC (procesor, paměť, grafika, HDD…), nebo se obraťte na nás o radu.
Sestavíme vám návrh na počítač včetně potřebných aplikací podle vaších představ, v případě vašeho přání vám počítač kompletně nainstalujeme a přípravíme pro okamžité použití.


Přenosné počítače (tablety)

Přenosný počítač ve tvaru desky s integrovanou dotykovou obrazovkou, která se používá jako hlavní způsob ovládání. Tablet je v současnosti nejprogresivnější zařízení, které lze využít jako technický prostředek pro alternativní a augmentativní komunikaci (AAK) i pro výchovu a vzdělávání dětí s tělesným, smyslovým či mentálním handicapem a osoby se specifickými vzdělávacími potřebami. Současná nabídka tabletů je velmi široká a neustále se vyvíjí. Na trhu se objevují stále nové, zdokonalené přístroje a ceny se neustále mění.
Při využití tabletu pro člověka s postižením zvažte potřebu ochrany tabletu, jeho upevnění a polohování i možnosti alternativního ovládání a dostupnost i cenu náhradních ovládacích prvků pro konkrétní typ tabletu. V současnosti jsou k dispozici 3 základní typy tabletů rozdělené dle operačního systému: iOS (iPad) / Android / Windows
Při výběru konkrétního modelu vám rádi poradíme včetně doporučení vhodných aplikací.
Pro laiky nabízíme zprovoznění tabletu (instalaci systému), instalaci vybraných aplikací a úvodní zaškolení ohledně ovládání tabletu a vybraných aplikací.