Nebyl vybrán žádný obrázek
Nebyl vybrán žádný obrázek
Nebyl vybrán žádný obrázek
Nebyl vybrán žádný obrázek
Nebyl vybrán žádný obrázek

HandCubeKeys

Cena vč. DPH:18990,00 Kč
Sleva
Cena / kg:
Lze žádat o příspěvek od státu
 

HandCubeKeys je speciální, bezkontaktní, programovatelná, dřevěná klávesnice pro lidi s tělesným, mentálním a zrakovým postižením. Pro žáky se specifickými vzdělávacími potřebami, kteří mají problémy při práci s běžnou klávesnicí. Je též použitelná jako didaktická pomůcka pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, u kterých hravou formou pomáhá rozvíjet ne jen kreativitu. Mnoho inovativních pedagogů našlo využití i při výuce zdravých dětí. Využívají ji jako didaktickou pomůcku pro rozvoj tvořivosti. V porovnání s běžnými klávesnicemi k počítači, klávesnice HandCubeKeys má netradiční tvar, přizpůsobený speciálním potřebám cílové skupiny. Je to hlavně velikost kláves (kvůli přesnějšímu nasměrování prstu, případně snímače u bezdotykového kontaktu), velké viditelné písmena (pro lepší viditelnost při poruchách zraku), velké obrázky (v případě neznalosti čtení), různé znaky (pro určení funkcí).
Popis výrobku: - bezkontaktní, libovolně programovatelná klávesnice je navržená ve stylu dřevěné pětiposchoďové klávesnice, na které se nachází 50 ks velkých dřevěných kostek 3x3x3cm s písmeny abecedy, číslicemi, symboly, obrázkovými vyjádření pocitů (hlad, žízeň, nálada, WC), modifikačními a aplikačními klávesami (Email, Prohlížeč) a k nim odpovídajícími obrázky.
Dřevěné kostky jsou uchyceny pomocí suchého zipu, což umožňuje rychle a lehce změnit rozložení kláves, a tak si vytvářet vlastní typy klávesnic např.: QWERTZ, ABC, Čísla, Obrázky. Jednotlivé klávesy (kostky) jsou umístěny na dřevěné základové desce v pěti „poschodích". Jejich rozmístění může být libovolné, takže je možné si vytvořit nekonečné množství klávesnic podle individuálních potřeb. Kostky jsou však funkční i po rozložení např. na stole mimo vlastní základovou desku. Dřevěné kostky (klávesy) jsou vyrobené z kvalitního dřeva s rozměry 3x3x3cm a každému uživateli je můžeme přizpůsobit podle jeho individuálních potřeb a to změnou písmen, obrázků, barvy, případně přidáním dalších symbolů po jejich obvodě. Písmena, obrázky a znaky na kostkách jsou tištěné (ne lepené), tzn. jsou trvalejší, nepodléhají otěru, velikost obrázků je použitá pro případ neznalosti čtení, různé znaky pro určení funkcí, obrázky na vyjádření pocitů (hlad, žízeň, nálada, WC). Je to klávesnice na míru. Každá klávesa je programovatelná, do programů v počítači přenáší znaky i samotné obrázky, které jsou vyobrazené na jednotlivých kostkách, každá klávesa je i ozvučená. Klávesy (kostky) plní svoji funkci i bez poschoďové konstrukce, hravou formou rozvíjejí kreativitu a fantazii dětí, je možné je použít jako didaktickou pomůcku. Klávesnici HandCubeKeys mohou uživatelé ovládat bezkontaktně pomocí ruk, nohou, dlaní, lokty, hlavy, brady s použitím snímače anebo světelného zdroje. Nastavení klávesnice je možné ve vodorovné i šikmé poloze. Taktéž spolupracuje s každým počítačem a softwarovým programem.

JEDNODUŠE OVLADATELNÁ
Klávesy jsou velké a uspořádané od sebe s mezerou, proto se i člověk s omezenou motorikou na něj naučí rychle a bez problémů psát. Klávesy kromě písmen obsahují i obrázky v případě neznalosti čtení. Taktéž obsahuje klávesy na rychlé spuštění aplikací jako např. e-mail anebo na jednoduché vyjádření emocí či pocitů pomocí kláves se symbolem emotikonu.

BEZDOTYKOVÁ
Kostky - klávesy - není potřeba je stlačit, klávesnice se proto ovládá jednoduše, bez mechanických pohybů. Stačí se jen přiblížit ke kostce s použitím snímače na ruce. To zabraňuje nechtěnému opakování znaků.

PROGRAMOVATELNÁ
Každou kostku (klávesu) je možné změnit na jiný znak, obrázek, modifikační nebo aplikační klávesu. Každou klávesnici je možné upravit na míru podle potřeb zákazníka.

POLOHOVATELNÁ
Klávesnici je možné sestavit do polohy na šikmé nebo vodorovné a i každá řada kostek se dá otočit podle potřeby. Klávesy jsou upevněné pomocí suchého zipu, díky tomu můžete měnit jejich uspořádání.

HANDCUBEKEYS PLUS
Vylepšená verze klávesnice, kterou je možné ovládat i bezdotykově pomocí hlavy s použitím světelného zdroje. Nasměrování svetelného paprsku pomocí hlavy na konkrétní klávesu (kostku) na klávesnici umožňuje přenést daný znak, obrázek nebo spuštění aplikace do počítače.

Zde jsou další linky, které si můžete prohlédnout:
https://www.youtube.com/watch?v=eNjjQIs5igI
https://www.youtube.com/watch?v=VpwWO9inMaU
https://www.youtube.com/watch?v=cb8Kagfkp2I
https://www.youtube.com/watch?v=H-R2aQ1ZikQ
www.handcubekeys.sk