Zpět na: Software

JetVoice

 

Stáhnout program

Freeware Program JetVoice je další ukázkou alternativního ovládání počítače. Tentokrát se jedná o ovládání pomocí hlasu (zvuku). Tento program vám umožní nahrát si pomocí mikrofonu řadu příkazů a pak už jen stačí příkaz vyslovit a JetVoice příkaz provede. Příkazem může být například simulace stisku klávesy či přesunutí myši do přesné pozice, spuštění dalšího programu, nebo i otevření CD-ROM. Záleží jen na uživateli, jaké příkazy si vytvoří.

Program JetVoice jsme testovali pro ovládání výukových programů PETIT a obstál v případě složitějšího ovládání (simulace kurzorových kláves, Enter, opuštění úkolu, ukončení programu) - kdy jsme využili až deset různých hlasových pokynů, stejně jako v případě velmi jednoduchého ovládání (simulace kláves Mezerník a Enter) – kdy jsme využili jen dva zvukové podněty.

Pro jednoduché ovládání programů pomocí kláves Mezerník a Enter pak stačí, aby byl uživatel schopen vyloudit dva různé zvuky, třeba dupnutí a tlesknutí (nemusí se tedy jednat o slova). Program spolehlivě tyto zvuky rozpozná, přiřadí jim potřebnou funkci a tak lze programy ovládat například tak, že na tlesknutí se vám posouvá kurzor a dupnutím potvrzujete správný výběr.

1. Spektrogram posledního vyřčeného slova.
2. Vstupní pole pro pojmenování akce.
3. Textové pole ukazující, jaká akce je přiřazena vybrané položce ze seznamu.
4. Ukazatel podobnosti se slovem.
5. Nastavení tolerance.
6. Nastavení programu.
7. Seznam akcí, ovládaní.
8. Výběr zařízení, ze kterého se bude nahrávat.
9. Ukazatel hlasitosti vstupního signálu.

Minimální (doporučená) konfigurace: Windows XP a vyšší, procesor s taktovací frekvencí 200 MHz (lépe 400 a více), 8 bitová zvuková karta (lépe 16 bitů a více), 32 MB operační paměti (lépe 64 MB a více), mikrofon (čím kvalitnější, tím jsou výsledky lepší).

Velikost: 940 kB
Licence: freeware - ZDARMA