Konference INSPO se překládá na pondělí 12. října

Zákaz konání akcí s více než 100 účastníky ovlivnil také termín jubilejního 20. ročníku konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami, který se měl konat 28. března. Největší akce o informačních a komunikačních technologiích určených pro lidi se zdravotním postižením v České republice proběhne v pondělí 12. října 2020 v Kongresovém centru Praha.

Na rozdíl od předchozích ročníků se bude letošní 20. ročník konat poprvé ve všední den, a to v pondělí.

„Najít volný termín byla výzva, ale jsme rádi, že se to díky vstřícnosti Kongresového centra a zejména Střediska Teiresiás Masarykovy univerzity podařilo. Bez entuziasmu a technického umu jeho pracovníků si už několik let nedovedeme pořádání konference představit,“ říká Jaroslav Winter, předseda pořádajícího BMI sdružení.

O účast na konferenci byl letos nebývalý zájem. Koncem února bylo přihlášeno o 130 účastníků více než loni ve stejnou dobu a rekordních 40 vystavovatelů. Zájemci se mohou nadále registrovat na www.inspo.cz/registrace. Již přihlášení účastníci mají možnost lístky vrátit, nebo si je ponechat pro nový termín.

„Tato konference je natolik unikátní svým zaměřením a rozsahem, že přesun na říjnový termín rozhodně nemůže ohrozit její návštěvnost. Naopak posun data konání může být výzvou pro nové projekty, které v současnosti své technologie dokončují a mohou je za 6 měsíců předvést právě na INSPO,“ říká Adriana Dergam, místopředsedkyně správní rady Nadace Vodafone.

Program konference i s přehledem vystavovatelů je na www.inspo.cz/inspo-2020.

Generálním partnerem konference INSPO je již sedmým rokem Nadace Vodafone, která dlouhodobě podporuje využívání technologií pro lidi se speciálními potřebami. Partnery jubilejního 20. ročníku INSPO jsou Autocont, ČSOB, Microsoft, McDonald’s, Skupina ČEZ, Teiresiás a Vojenská zdravotní pojišťovna, mediálními partnery ČTK Protext, portál Helpnet a Inspirante.cz. Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška. Konferenci pořádá BMI sdružení s pomocí spolku Křižovatka.cz.

Záštitu konferenci poskytli ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, Ministerstvo práce a sociálních věcí a primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

=====================================================================

Konference o technologiích pro osoby se specifickými potřebami je inspirativní i pro vystavovatele

Stejně jak postupně stále roste počet účastníků konference INSPO, přibývá také vystavovatelů. Vše nasvědčuje tomu, že jubilejní 20. ročník, který se uskuteční 28. března v Kongresovém centru Praha, překoná loňský rekord 38 organizací, které předvedly širokou škálu pomůcek, aplikací, programů a služeb pro uživatele s různým zdravotním postižením. Nebude mezi nimi chybět ani olomoucká společnost PETIT, jejíž představitel Jiří Menšík tvrdí, že INSPO je nejlepší možnost, jak se seznámit se současnými trendy ICT pro lidi s postižením.

„Konference INSPO se aktivně účastníme od jejích počátků. Na této akci jsme se mohli vždy setkat s velkým množstvím lidí zapálených do technologií, které mohou lidem s postižením usnadnit život. Účastníci konference se zde mohou seznámit s novinkami a na vlastní kůži si je i vyzkoušet. Konference je inspirativní pro všechny zúčastněné a mnohdy jsme zde získali cenné podněty, které jsme pak použili při vývoji našeho software,“ říká Jiří Menšík.

Seznam všech dosud potvrzených vystavovatelů i program konference se nachází na www.inspo.cz/inspo-2020. Zatímco program je již zaplněn, ve výstavní části ještě zbývá volný prostor. Zájemci se mohou hlásit na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Pro účastníky je důležitá informace, že do 15. února platí zvýhodněné ceny 500 Kč, účastníci s průkazem ZTP, ZTP/P a TP a jejich osobní asistenti zaplatí jen 250 Kč.  Přihlásit se mohou na www.inspo.cz/registrace.